עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 2187 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
עידן - העמותה לשירותים קהילתיים לקשישים בירושלים

עידן - העמותה לשירותים קהילתיים לקשישים בירושלים
ירושלים

עידן - העמותה לשירותים קהילתיים לקשישים בירושלים פועלת ללא מטרות רווח (מלכ"ר). העמותה פועלת על מנת לתת מענה למגוון הצרכים היום-יומיים של האזרחים הבוגרים, באמצעות תכנון, פיתוח והפעלה של פרויקטים, פתרונות חברתיים ושירותים עבור אוכלוסיית הגיל השלישי בירושלים. בראש סדר העדיפויות שלנו עומדת הדאגה לרווחת האזרחים הבוגרים ולשמירה על איכות חייהם במסגרת של חיי קהילה עשירים עם תחושת ביטחון אישי, חברתי וסביבתי. עמותת עידן פועלת בשיתוף פעולה ובתיאום עם עיריית ירושלים - המחלקה לזקן, אשל - האגודה לתכנון ולפיתוח שירותים למען הזקן בישראל, משרד הרווחה, משרד הבריאות, ביטוח לאומי, ארגוני הגמלאים והאזרחים הבוגרים בירושלים וארגונים חברתיים בעיר. אנו מאמינים כי כל אדם באשר הוא, בלא קשר לגילו ולמצבו הבריאותי, זכאי וראוי להערכה, לכבוד וליחס אנושי חם. בראש סדר העדיפויות שלנו עומדת הדאגה לרווחת האזרחים הבוגרים, ולשמירה על איכות חייהם במסגרת של חיי קהילה עשירים עם תחושת ביטחון אישי, חברתי וסביבתי. עמותת עידן מחויבת לאזרחים הבוגרים בירושלים: • הצבת טובתם בראש סדר העדיפויות של העמותה. • השקעת כל מאמץ כדי לאפשר להם חיים טובים, מספקים ומלאי עניין. • ביטחון מרבי ודאגה לצורכיהם הסביבתיים והבריאותיים. • מתן סיוע מקצועי, איכותי ואדיב. • תכנון ופיתוח סל שירותים רחב לרווחת האזרחים הבוגרים. • שמירה על פרטיותם ועצמאותם במידה מרבית. • שיתוף מלא של בני המשפחה בתהליכי הטיפול ובכל הנדרש. • שמירה על שקיפות מלאה של פעולות העמותה. שירותי עמותת עידן ההחלטה על מציאת מסגרת המגורים המתאימה ביותר לבני גיל הזהב היא קשה. שינוי בסביבת המגורים הוא מורכב וכרוך בקשיים רבים. משום כך, מעניקה עמותת עידן מגוון פתרונות ושירותים במסגרת הקהילה ומחוצה לה, אשר מיועדים להקל על קבלת ההחלטה: בתי אבות בתי ההורים של עידן מעניקים לדייריהם טיפול והשגחה רפואיים, הסעדה מלאה, שירותי אחזקה וניקיון מלאים ועוד. בתי ההורים מחולקים לשלושה סוגים של מחלקות נפרדות: • מחלקת תשושים - טיפול וסיוע קל בפעולות היום-יומיות. • מחלקת תשושי נפש - סיוע אינטנסיבי ככל הנדרש בפעולות היום-יומיות. • המחלקה הסיעודית - סיוע מלא בכל הפעולות היום-יומיות. הערכה לגבי מצבו ויכולותיו של הדייר מתבצעת באופן שוטף ובהתאם לה מתקבלת ההחלטה לגבי המחלקה המתאימה לו ביותר. מרכזי יום מסגרת חברתית וטיפולית מלאה, משעות הבוקר ועד שעות אחר הצהריים, הכוללת: טיפולים אישיים, ארוחות, פעילות גופנית, פעילויות חברתיות ועוד. במרכזי היום מתקיימות פעילויות נפרדות לאזרחים בוגרים עצמאים, לתשושים ולתשושי נפש. דיור מוגן מגורים ביחידת דיור הנמצאת באחד משני מרכזי הדיור המוגן של עידן. המגורים מאפשרים המשך אורח חיים עצמאי בקהילה מוגנת, בשילוב קבלת שירותי עזרה וסיוע באחזקת הבית ובטיפול בו על ידי אם בית וכונן לשעת חירום. מרכז החלמה ונופשון בית ייחודי המאפשר מגורים זמניים לאזרחים בוגרים, לתקופה של החלמה, התאוששות והבראה אחרי מחלה קשה, ניתוח או אשפוז. במסגרת זו זוכים הדיירים לטיפול רפואי ולהשגחה של צוות רפואי ומטפלים, וכן לפעילות חברתית מגוונת. קהילה תומכת פרויקט קהילתי המעניק לאזרחים בוגרים תחושת ביטחון, פעילות חברתית וסיוע יום-יומי בתיקונים קלים בבית, שירותים רפואיים וכדומה. הקהילה התומכת מאפשרת לאזרחים הבוגרים להמשיך ולהתגורר בדירותיהם, תוך שיפור איכות חייהם על ידי קבלת שירותי סיוע, רשת חברתית ולחצן מצוקה לשעת חירום.

ירושלים והסביבה
כתף לכתף - ארצי

כתף לכתף - ארצי
לוד

עמותת כתף לכתף יוצרת עבור אנשים המתמודדים עם חיים בעוני הזדמנות אמתית לשינוי, וליציאה ממעגל העוני. העמותה מלווה משפחות ליווי צמוד וממושך ומציעה למשפחות דרכים אפקטיביות לשינוי, במטרה לצאת ממעגל העוני ולפתח חוסן נפשי ועצמאות.

גוש דן
עמותת נתינה - נתניה

עמותת נתינה - נתניה
נתניה

נתינה היא עמותה המסייעת ומקדמת פרויקטים ומטרות לשיקום האוכלוסיה החלשה בעיר נתניה. העמותה מפעילה עשרות מטרות מדי שנה כגון סיוע בטיפולי שיניים, שיקום נוער משירות מבחן, הקמת מוקדי סיוע ועוד.

השרון
לתת - באר שבע

לתת - באר שבע
באר שבע

ארגון לתת - סיוע הומניטרי ישראלי נוסד בשנת 1996 במטרה להעניק סיוע לאוכלוסיות במצוקה, בארץ ובעולם, על בסיס אוניברסלי ושוויוני, על ידי הנעת החברה האזרחית בישראל למעורבות בשדה הפעולה ההומניטרי ובכך ליצור מודעות חברתית ולהקנות ערכים של ערבות הדדית ונתינה. לתת הוא ארגון לא ממשלתי, א-פוליטי וללא כוונות רווח, הממומן מתרומות בלבד. בארגון פעילים יותר מ - 4,000 מתנדבים מכל רחבי הארץ.

באר שבע והסביבה
קרן אור - ירושלים

קרן אור - ירושלים
ירושלים

קרן אור נוסדה על מנת לתת מענה לצורכיהם המיוחדים של ילדים ומתבגרים עיוורים או לקויי ראיה, הסובלים ממגבלה נוספת (פיגור, צרכים מיוחדים וכדומה). במסגרת קרן אור לומדים כ-70 ילדים ומתבגרים, החל מהגיל הרך וכלה בגיל 21, במספר גני ילדים ובית ספר. כמחצית מתלמידי בית הספר שוהים בפנימיית קרן אור. ומחציתם מגיעים למסגרת שיקומית יומית הנמצאת תחת פיקוח משרד החינוך. התלמידים במסגרת זו מחולקים לכיתות בנות 6-7 תלמידים, כשהצוות הטיפולי בכל כיתה כולל מורה לחינוך מיוחד וסייעים/ות. בנוסף לתכניות הכיתה הקבוצתיות והפרטניות, מקבלים תלמידי "קרן אור" טיפולים פרא-רפואיים ואחרים, ובכללם פיזיותרפיה, הידרותרפיה, ריפוי בעיסוק, ריפוי בדיבור, ריפוי במוסיקה, טיפול באמנות או תנועה וכדומה. הם אף נוטלים חלק בשיעורי מלאכה, כלכלת בית והתעמלות ויוצאים לטיולים וסיורים שונים.

ירושלים והסביבה
החברה למתנ

החברה למתנ"סים - תכנית "רעים" - השפלה והמרכז
ראשון לציון

"'רעים", הפועלת במתנ"סים ברחבי הארץ, מקיימת קבוצות חברתיות שמטרתן הרחבת המעגל החברתי של המתמודדים עם קשיי תקשורת ולקויות למידה (למשל: תסמונת אספרגר, אוטיזם בתפקוד גבוה, לקויות למידה רב בעייתיות). השנה בתוכנית נפתח לראשונה "צוות מנהיגות" שיורכב ממשתתפים נבחרים בני 18+ וייפגש לאורך השנה ובמקביל לפעילות הרגילה. במסגרת "צוות המנהיגות" כל משתתף יתכנן פרויקט קהילתי אותו יוציא לפועל בשיתוף המתנ"ס בו מתקיימים מפגשי הקבוצה שלו. המשתתפים יעברו סדנאות בנושאים שונים ובהמשך יקבלו ליווי לגיבוש וביצוע הפרויקט על ידי מנטורים.

גוש דן
צ`יימס ישראל - ראש העין

צ`יימס ישראל - ראש העין
ראש העין

עמותת צ'יימס ישראל הינה ארגון ללא מטרת רווח שייעודו לפעול למען שיפור איכות חייהם ושיתופם המלא בקהילה של אנשים עם צרכים מיוחדים, בכל הגילאים, מכל המגזרים ובכל מקום שיש בו צורך. הדבר נעשה באמצעות מתן מגוון שירותים מקצועיים ורב-תחומיים באיכות הגבוהה ביותר. צ'יימס ישראל מאמינה שלאדם עם הצרכים המיוחדים, כמו לכל אדם, הזכות והיכולת לחיות חיים של כבוד ועצמאות תוך מיצוי הפוטנציאל האישי הטמון בו. בכדי לקדם מטרה זו עושה הארגון שימוש באמצעים ושיטות מודרניות וחדשניות. צ'יימס ישראל מספקת את המיומנות והתמיכה הנדרשים לכל אדם עם צרכים מיוחדים להשגת שאיפותיו ומטרותיו. העמותה מפתחת מסגרות ושירותים תוך התאמה לצרכים של כל אדם עם מוגבלויות, והתאמה לגיל ותרבות תוך התמקדות ביכולות ותחומי העניין של כל אחד. העמותה מכירה בייחודיות של כל אדם, ומקדמת את ערך כבוד האדם, העלאת הדימוי העצמי והזכות לקבל החלטות מתוך ידע ובחירה. העמותה עושה מאמץ לספק את שירותיה בסביבתו הטבעית של האדם עם הצרכים המיוחדים תוך שילוב בקהילה. צ'יימס ישראל החלה לפעול בארץ בשנת 1991 ביוזמת עיריית תל-אביב יפו ובשיתוף משרד הרווחה, שהחליטו לשתף את הארגון האמריקני Chimes בהפעלת שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים בישראל. צ'יימס ישראל מפעילה כ-20 מסגרות ותוכניות שונות בתחומי טיפול, תעסוקה,פנאי ודיור בפריסה גיאוגרפית רחבה. העמותה מספקת שירותים למעל 1000 אנשים עם צרכים מיוחדים מגיל 6 חודשים ועד גיל הזיקנה . כיום מועסקים ע"י צ'יימס בשירותים השונים מעל 350 אנשי צוות ממקצעות הבריאות חינוך וטיפול . העמותה עובדת כיום בשיתוף פעולה מלא עם מעל 10 רשויות מקומיות (תל אביב, הרצליה, רמת-השרון, הוד השרון, כפר סבא, טייבה, ראש העין, מודיעין, אשקלון ואריאל), ובפיקוח ומימון משרד הרווחה (השרות למפגר, אגף השיקום) ומשרד הבריאות. צ'יימס מפעילה כיום שירותים לכל רצף הגילאים: מגיל חצי שנה ועד זיקנה , בכל תחומי החיים ולכל מגוון הנכויות. השירותים הניתנים ב צ'יימס ישראל מאופיינים בסטנדרטים מקצועיים ופיזיים גבוהים. העמותה מתחייבת להמשיך ולפעול ללא ליאות להענקת השירות הטוב ביותר ללקוחותיה ופעיליה.

גוש דן
יד רוזה

יד רוזה
אילת

מחסן חלוקת מזון וציוד למטופלי רווחה

אילת ודרום הערבה
יד שנייה ליד הרווחה אילת

יד שנייה ליד הרווחה אילת
אילת

חנות לציוד וביגוד יד שניה. ההכנסות כולן לצרכי רווחה.

אילת ודרום הערבה
השבע אל ישכח את הרעב

השבע אל ישכח את הרעב
אילת

עוזרים באהבה ובהתנדבות מלאה לעשרות משפחות וקשישים במצב כלכלי קשה

אילת ודרום הערבה