עמותות ורשויות בישראל

נמצאו 3101 עמותות ורשויות בישראל

שם עמותה / רשות
תיאור
איזור
רשות העתיקות - ארצי

רשות העתיקות - ארצי
חיפה

רשות העתיקות היא הגוף האחראי על החפירות הארכאולוגיות ועל אתרי העתיקות במדינת ישראל. כמו כן אחראית הרשות על מתן היתרים מתאימים לביצוע חפירות ארכאולוגיות, על פיקוח אתרי עתיקות וקביעת המדיניות והקריטריונים לטיפול בממצאים.

חיפה והקריות
חיים משותפים - ארצי

חיים משותפים - ארצי
פתח תקוה

חיים משותפים: עמותה אשר נועדה לאפשר הזדמנות להפגיש ולעודד ישראלים ותיקים כמו גם עולים ותיקים להתנדבות מקרבת לבבות. נקודות מחזון העמותה • שילוב העולים בחברה הישראלית עם דגש על שוק העבודה כיעד לאומי המחזק את חוסנה של מדינת ישראל. • פעילות משותפת בקהילה לותיקים ועולים כדרך המבטיחה ערבות חברתית הדדית וחוסן קהילתי. • שילוב העולים בחברה הישראלית ויצירת מרבד אנושי חברתי המונע התבדלות. • מחשב בבית לכל ילד עולה כדרך לצמצום פערים באמצעות חיזוק החינוך. • מתן סיוע לעולים בהשלמת תהליכי גיור וזאת כיעד לאומי חברתי של חיבור תפוצות ישראל לעם ישראל. מטרות העמותה 1. צמצום פערים חינוכיים (לדוגמא: דרך חונכות אישית וקבוצתית המלווה את תוכנית המחשב לכל ילד, כמו גם עידוד רכישת השכלה גבוהה על ידי מתן מלגות לסטודנטים בקרב הקהילה) 2. הקלת המשוכות הבירוקרטיות של תהליכי הקליטה 3. שיפור תדמיתם של העולים מאתיופיה בחברה הישראלית 4. הטמעת משפחות עולים בקהילה הותיקה 5. שיפור מצבם הכלכלי של העולים (לדוגמא: דרך ליווי בתהליך ההשמה לעבודה מקצועית במסגרת התמחות) 6. צמצום ההתבדלות בחברה הישראלית 7. הפחתת ניכור בין עולים לוותיקים. 8. יצירת מודעות ציבורית לתהליך נגיש של הטמעת שוויון ומיגור אפליה בחברה הישראלית 9. השלמת תהליכי הגיור כחלק מהקליטה הרוחנית והדתית של העולה (לדוגמא: על ידי חיבור חברתי למשפחות דתיות לאומיות על מנת לקרב ולהפחית התמרמרות בכל הנושא של תהליך הגיור)

גוש דן
העמותה לילדים בסיכון -גני ילדים על הספקטרום האוטיסטי (תל אביב)

העמותה לילדים בסיכון -גני ילדים על הספקטרום האוטיסטי (תל אביב)
תל אביב-יפו

אחת ההחלטות המורכבות שעל ההורים לקבל היא זו לגבי שילוב ילדם במסגרת חינוכית. לשם קבלת ההחלטה מומלץ להתייעץ עם מי שאבחן את הילד, לשוחח עם הורים שילדיהם נמצאים במסגרת מיוחדת, להיפגש עם אנשי מקצוע הבקיאים באפשרויות (לרוב עובדים סוציאליים ואנשי חינוך). יש הורים המעוניינים לשלב את ילדם במסגרת רגילה בשילוב סייעת, ואחרים רואים את היתרונות שבקבלת מערך טיפולי מלא תחת קורת גג אחת במסגרת מעון יום שיקומי (לקטנטנים עד גיל 3) או במסגרת גן תקשורת (לילדים מעל גיל 3). לכל ילד ולכל משפחה צרכים שונים, החשוב הוא לקבל מידע כללי ולהבין לעומק את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, וכמו כן לקבל את ההחלטה באופן מותאם לצרכיו של הילד. בעניין של בחירת מסגרת- אין מסגרת טובה או רעה, אלא מסגרת המתאימה לילד בשלב הנוכחי ועונה על צרכיו, או שלא. ילד המאובחן עם אוטיזם, זכאי על פי רוב למסגרת מיוחדת מותאמת לצרכיו. הזכאות נקבעת על פי גיל הילד, וכדי לקבל אותה צריך להגיש לגורם המתאים את מסמכי האבחון החתומים על ידי רופא התפתחותי/נוירולוג/פסיכיאטר, וכן על ידי פסיכולוג התפתחותי. מעון יום שיקומי- שייך למשרד הרווחה. אם הילד בגילאי שנה עד שלוש, יש לפנות עם המסמכים לעובדת סוציאלית ברווחה המקומית השייכת לצוות נכויות. כאשר הילד יוכר כזכאי לגמלת ילד נכה בביטוח לאומי, העו"סית תגיש בקשה למשרד הרווחה ותלווה את ההורים לוועדת השמה שתבדוק זכאות והתאמה למעון יום שיקומי באזור מגוריו. הזכאות כוללת שירותי הסעה מהבית למעון וחזרה. גן תקשורת- שייך למשרד החינוך, מחלקת חינוך מיוחד. אם הילד בן שלוש ומעלה, יש לפנות עם מסמכי האבחון עד לחודש מרץ למחלקת החינוך המיוחד ברשות המקומית, ולחכות להזמנה לוועדת השמה ובהמשך לשיבוץ בגן מתאים במערך החינוך המיוחד. גם זכאות זו כוללת הסעות. שילוב- קיים גם בגילאי מעון וגם בגילאי חינוך. ניתן לפנות ולבקש אישור ממשרד הרווחה/משרד החינוך לשעות סייעת ולשלב את הילד במסגרת רגילה. כדאי לקחת בחשבון שלרוב שעות הסייעת הן חלקיות ולא ניתנות לכל משך שהיית הילד במסגרת. כמו כן, על ההורים למצוא את המסגרת שתסכים לשלב את הילד. הורים שמעוניינים באפשרות זו, כדאי להם לקבל מידע רב בעניין, ועליהם לקחת בחשבון מעורבות גדולה בבנייה והחזקה של תכנית השילוב.

גוש דן
נט

נט"ל
תל אביב-יפו

נט"ל הוקמה מתוך רצון להעלות למודעות הציבורית את תופעת הטראומה על רקע לאומי, קרי השלכותיו של הסכסוך הישראלי-ערבי, ולהבחין בין נפגעיה של טראומה זו לבין נפגעי טראומה כתוצאה מאירועים אחרים, כמו תאונות דרכים או התעללות. הייחודיות נובעת מהשילוב שבין התסמונת הפוסט-טראומטית של אותם נפגעים לבין ההקשר החברתי, הציבורי והלאומי שבו התרחשה הפגיעה. חיים בינינו נפגעי תגובת קרב, נפגעי פעולות טרור, ילדים שאיבדו את הוריהם, הורים שאיבדו את ילדיהם וכאלה שאיבדו את אחיהם ואחיותיהם בפעולות צבאיות או בפעולות איבה. כשאנחנו ממשיכים בשגרת חיינו, הם נשארים, ויישארו תמיד, בכאבם. אנשים אלה שילמו, וממשיכים לשלם, את מחיר הדרך שבה כולנו הולכים, ואנו מאמינים שהחברה הישראלית נבחנת ביכולתה להושיט להם יד. ביולי 2008 קיבלה נט"ל את אות הנשיא למתנדב.

גוש דן
עמותת יחדיו - באר שבע

עמותת יחדיו - באר שבע
באר שבע

עמותת יחדיו באר שבע והדרום הוקמה בשנת 1999 במטרה להרחיב ולקדם את השירותים החברתיים הקיימים באזור הדרום. העמותה עוסקת בהפעלה, ייזום ופיתוח פרויקטים חברתיים בבאר שבע ובאזור הדרום. העמותה נותנת מענה לאוכלוסייה רבה ומגוונת של אנשים בכל אזור הדרום, מקרית מלאכי בצפון הנגב ועד אילת ומפעילה עשרות תוכניות בקהילה בתוכם תוכניות בתחום ילד ונוער בסיכון, תוכניות לאנשים עם צרכים מיוחדים, תוכניות בתחום ההתמכרות והאלימות במשפחה, תוכניות תעסוקה וכו'. שיתוף הפעולה בעמותה מתקיים עם משרד ממשלה, רשויות מקומיות, קרנות, מגזר עיסקי, גופים ויזמים חברתיים נוספים המהווים אבני יסוד של העמותה.

באר שבע והסביבה
בית אבות עדנה - קרית טבעון

בית אבות עדנה - קרית טבעון
קרית טבעון

בית אבות- עדנה הוא בית לקשישים בטבעון והסביבה.

עמק יזרעאל
בי

בי"ס נירים/תל"י - רמת מוריה ארמון הנציב - ירושלים
ירושלים

קרן תל"י היא ארגון חינוכי בחסות האקדמית של מכון שכטר ללימודי היהדות הפועלת בשיתוף עם יהדות התפוצות ומשרד החינוך. קרן תל"י שמה לעצמה למטרה לפתח, לקדם ולהעשיר את החינוך היהודי במערכת החינוך הממלכתית בישראל ברוח העקרונות המנחים לחינוך תל"י ובכך רואה את תרומתה לעיצוב החברה הישראלית.

ירושלים והסביבה
ידיד לחינוך - בת ים

ידיד לחינוך - בת ים
בת ים

עמותת ידיד לחינוך מפעילה את הפרוייקט שמיועד לסייע בשיפור הישגים לימודיים ובשיפור האקלים הבית ספרי. זאת באמצעות גיוס אוכלוסיית הפורשים ממעגל העבודה, אוכלוסייה שהיא בעלת כישורים רבים ומגוונים וניסיון חיים עשיר, והכשרתם למשימות החדשות. ידוע כי צוותי המורים במערכת החינוך עמוסים לעייפה ומלמדים בכיתות גדולות. חלק מהתלמידים זקוק ליחס אישי, שאין באפשרות המורה, מפאת העומס המוטל עליו, להעניק לו. בנוסף על כך, יש צורך לסייע לצוותים החינוכיים במיתון תופעות של אלימות בבתי הספר. מתנדבי הפרויקט מסייעים בשתי משימות חשובות אלה. שילוב אנשים מנוסים אלה בבית הספר תורם לתלמידים, למורים, להורים ולמנהלי בתי הספר, אך גם ולא פחות חשוב, לציבור המתנדבים, אשר משקיע את זמנו ונהנה בתמורה מתחושת סיפוק, עשייה משמעותית, נחיצות והכרת תודה. המסגרת הקבוצתית והאיכותית הפועלת בכל יישוב וברמה הארצית מהווה נדבך חשוב בפרויקט.

גוש דן
שווים - עמותה לשיקום תעסוקתי - נתניה

שווים - עמותה לשיקום תעסוקתי - נתניה
נתניה

עמותת שווים הינה עמותה לשיקום תעסוקתי,אשר הוקמה המטרה להקים ולנהל מפעלים מוגנים עבור ציבור נפגעי הנפש בישראל כדי לתת מענה לאלה שאינם יכולים להיקלט בשוק העבודה החופשי. העמותה מקנה לנפגעי הנפש מיומנויות תעסוקה שעוזרות להם להשתלב במקומות עבודה בקהילה.

השרון
מטב - אשדוד וגדרה

מטב - אשדוד וגדרה
אשדוד

עמותת מטב היא ארגון הסיעוד הגדול והמקצועי בישראל . העמותה מתמחה באספקת שירותי סיעוד לקשישים ,לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ולילדים ונוער במצוקה . למטב 40 סניפים הפרוסים בכל רחבי הארץ מקרית שמונה ועד אילת . במטב מועסקים כ- 18,500 עובדים בתחום הסיעוד מטפלים וממטפלות המעניקים שירותי סיעוד ללמעלה מ- 25,000 לקוחות . העמותה מורשית מטעם המוסד לביטוח לאומי לספק שירותי סיעוד במסגרת חוק ביטוח סיעוד והיא הארגון המוביל והגדול ביותר בארץ בתחום זה.בנוסף העמותה מפעילה מרכזי יום לקשישים , דיורים מוגנים , קהילות תומכות ומסגרות ייחודיות לבעלי צרכי מיוחדים בקהילה . במטב המעניקה קשת שירותי סיעוד רחבה,מועסקים צוותים מיומנים ומקצועיים המונים כ- 250 עובדים סוציאליים ואחיות מוסמכות המתמחים בתחום הטיפול באדם המבוגר. הצוותים המקצועיים עומדים לרשות לקוחות החברה ובני משפחתם. במטב פועל מערך הכשרה והדרכה שמטרתו להכשיר את המטפלות הסיעודיות למתן שירותי סיעוד לטיפול בקשישים ,חולים ואנשים עם צרכים מיוחדים. עובדי הסיעוד במטב משתתפים בקורסים והשתלמויות שמקנים להם כלים מקצועיים המקנים להם ידע, כלים ומיומניות מקצועיים לאורך כל תקופת עבודתם. המטפלים והמטפלות והצוות המקצועי עושים ככול שביכולתם על מנת לאפשר ללקוחות העמותה איכות חיים מרבית ותחושת ביטחון אישי. במכרז שנערך לאחרונה על ידי המוסד לביטוח לאומי בתחום הסיעוד זכתה עמותת מטב, המספקת שירותי סיעוד במקום הראשון במדדי האיכות והמקצועיות. מטב,חברת סיעוד פועלת על פי מערכת ערכים שהתגבשה במשך 52 שנות פעילותה של העמותה , מערכת ערכים שמבוססת על אנושיות , שירותיות , יוזמה, יושרה ומקצועיות . כל אלה, מהווים את הייחודיות של מטב וממצבים אותה כגוף המקצועי והמוביל במתן שירותים לבני הגיל השלישי.

מישור החוף הדרומי