דברים שעושים טוב בקיץ

16 יולי 2017

עמותת רוח טובה ריכזה עבורכם המון דברים טובים שאפשר לעשות למען אחרים הקיץ. אז בחרו את ההתנדבות שלכם והרשמו עוד היום!

כל הארץ:

מי? מגן דוד אדום.
איפה? כל הארץ
מה מחפשים?  מתנדבים למגוון תפקידי שטח הכוללים טיפול ומתן עזרה ראשונה לחולים בשטח בערים השונות ברחבי הדרום. על מנת להתנדב במד"א, על המעוניינים להתנדב לפנות לאחראי המתנדבים בסניף הסמוך למקום מגוריהם טרם הקליטה לקורס. על המעוניינים להתנדב לעבור ראיון אישי על מנת לוודא התאמת המועמדים לתחום העיסוק עליו מד"א מופקד. על מנת להתנדב במד"א המתנדבים מחוייבים לעבור קורס מחייב של מגיש עזרה ראשונה (בהיקף שעות של בין 60-90 שעות ובהתאם לגיל המתנדב). מסגרת הקורס היא תובענית ומחייבת השתתפות מלאה בשיעורים, עמידה בבחינות חתך ובחינות אמצע ועוד. קורסים מסוג זה נפתחים למתנדבים מעת לעת בתחנות מד"א, בהתאם למספר הפניות של מועמדים להתנדבות בסניף וכן בהתאם לצורך של הסניף הספציפי במתנדבים באותה עת . הקורסים נערכים על פי רוב פעמיים בשבוע בשעות הערב.
למי מתאים? גילאי 15-18 מחויבים בקורס בהיקף של 60 שעות - נפתחים במהלך חופשות קיץ, פסח, סוכות , חנוכה גילאי 21+ מחוייבים בקורס בהיקף של 88 שעות.
למי לפנות: סניפי מד"א ברחבי הארץ או במייל mitnadvim@mda.org.il או במוקד 03-6301428

מי? תקווה ומרפא הינה עמותה הפועלת במטרה לשפר את חיי הילדים החולים בדיאליזה ומושתלי כליה עד גיל 20.
איפה? בתי חולים בחיפה, פתח תקווה וירושלים.
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לשהות בבית חולים עם ילדים מאושפזים חולי דיאליזה ומושתלי כליה. ההתנדבות כוללת: ציוות של מתנדבים כל פעם למאושפז אחר על פי הצורך ושהות המתנדב עם המאושפז בזמן שההורים יוצאים להתאוורר. בנוסף: יצירת קשר אישי עם המאושפז, משחק, העברת פעילויות קטנות ועוד. ההתנדבות מתקיימת בימים ושעות גמישים, בתיאום מול רכזת המתנדבים. אין צורך בהתחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 16+.
למי לפנות: לדבורה במייל dvoratikva@gmail.com

אזור ירושלים:

מי? עמותת עידן מעניקה שירותים קהילתיים לקשישים בירושלים למען שיפור חייהם. 
איפה? ירושלים
מה מחפשים?
1. 
מתנדבים לתוכנית "אמץ סבא"- ביקורי בית לקשישים עריריים בביתם. ההתנדבות כוללת: לארח חברה לקשישים, ניהול שיחות פרטניות ויצירת קשר אישי. בנוסף, יש אפשרות לטיול קצר ופעילות משותפת. ההתנדבות מתקיימת אחת לשבוע בימים ושעות גמישים בתיאום מול הקשיש/ה. ההתחייבות לפרויקט הינה לחודש ומעלה.
2. לבתי האבות השונים דרושים מתנדבים לתיעוד סיפורי חיים של קשישים וניצולי שואה. ההתנדבות כוללת ישיבה עם קשיש/ניצול, הקשבה לסיפור החיים ותיעוד התכנים באמצעים שונים כמו: כתיבה/הקלדה במחשב, הקלטה, צילום ועוד. ההתנדבות מתקיימת בחלקה בבית האבות פרט לעריכת התכנים, אשר יכולה להתבצע מבית המתנדב/ת. ניתן להגיע לבית האבות בימים ראשון עד חמישי, 8:00-20:00 למעט שעות הצהריים 14:00-16:00 ובימי שישי, בין השעות 9:00-12:00, בתיאום מראש מול רכז ההתנדבות. ניתן להתנדב בפרויקט באופן חד פעמי.
למי מתאים? 14+ בוגרים ורציניים.
למי לפנות: ליאורה במייל stavrotem@walla.co.il

מי? בית הצייר, מרכז מיועד לנערים הסובלים מהפרעות התנהגות קשות והפרעות רגשיות המלוות בליקויי למידה, חוסר מוטיבציה ובעיות בביקור סדיר בבי"ס.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לעבודה במשתלה לנוער בסיכון. בשעות אחר הצהריים הנערים באים לעבוד במשתלה, להתנסות בתעסוקה ולהרוויח משכורת או מלגה. ההתנדבות כוללת עבודה במשתלה, טיפול בצמחים והשקייתם, כאשר רוב ההתנדבות מתקיימת לעיתים ללא אינטראקציה עם הנערים אך מטרת הההתנדבות היא לסייע לנערים בטיפול המשתלה. ההתנדבות גמישה ומתקיימת בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00-17:00. יש אפשרות להגיע גם בימי שישי בתיאום של כמה ימים מראש עם רכז ההתנדבות. ניתן להתנדב בפרויקט באופן חד פעמי.
למי מתאים? 14+ לבד וניתן פחות מכך בליווי מבוגר. אפשרי גם למשפחות.
למי לפנות: שלמה בטלפון 4007031 – 050

מי? עמותת "תכלית" המסייעת למשפחות נזקקות, יתומים ואלמנות בירושלים.
איפה? ירושלים
מה מחפשים?דרושים מתנדבים לסיוע באריזת מזון למען משפחות נזקקות. ההתנדבות כוללת הגעה למרכז העמותה וסיוע באריזה ומיון המזון בקרטונים. ההתנדבות מתקיימת בימים שני עד חמישי, בין השעות 9:30-16:00, למשך כשעתיים. ניתן להתנדב בפרויקט באופן חד פעמי.
למי מתאים? 12+  אחראיים ורציניים
למי לפנות: לשרון במייל tach-ha@zahav.net.il

מי? "אפיקים" הינו ארגון הפועל למען משפחות מצוקה בישראל.
איפה? ירושלים
מה מחפשים? הארגון מפעיל רשת מועדוניות בכל רחבי הארץ. למועדונית בירושלים, דרושים מתנדבים לסיוע לצוות וחונכות אשיית לילדים בסיכון בקייטנת אפיקים. ההתנדבות כוללת: הגעה לקייטנה המבוצעת ע"י המועדונית לילדים בסיכון בטווח גילאי א-ד והשתתפות בפעילויות החברתיות אשר המקום מבצע. הפעילויות מגוונות וכוללות: יום מים, משחקי חברה וימים ופעילויות מהנות נוספות. ההתנדבות מתקיימת בין התאריכים 2.7-20.7 בין השעות 13:00-17:00 בימים ראשון עד חמישי. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 14+  אחראיים ורציניים
למי לפנות: הילה במייל hilahasid@gmail.com

אזור המרכז:

מי? אורות של תקווה היא עמותה המסייעת לחולי סרטן.
איפה? תל אביב
מה מחפשים? דרושים מתנדבים להעברת קבלת שבת עם המאושפזים במחלקות השונות. עדיפות למתנדבים שיודעים לנגן/לשיר/ בעלי כלי נגינה. ההתנדבות מתקיימת בימי שישי בין השעות 13:00-16:00 בבית החולים עם מחלקות אשפוז מבוגרים ומיון ילדים. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 14+ אפשרי גם לקבוצות של בני נוער
למי לפנות: לתפארת במייל lightsofhope1@gmail.com

מי? ויצו" הינה חברה ציוניות-הומניסטית שמהווה גם רשת מסגרות ארצית לגיל הרך.
איפה? תל אביב
מה מחפשים? למעון המשתלה דרושים מתנדבים להעברת הפעלה/חוג עבור ילדים בגיל הרך. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה התאימה לילדי הגן, כגון: מוזיקה (יש בגן אורגן, ישמחו למישהו שמנגן בגיטרה), משחק בחוץ, בישול, אפייה, אומנות, ריקוד וכו. הפעילות מתקיימת בימים א-ה, בין השעות 7:00-17:00, ובימי שישי בין השעות 7:00-12:45, אחת לשבוע ניתן להגיע למשך שעה. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? לבני נוער בגילאי 14+
למי לפנות: לבנה במייל m33379@wizo.org

מי? עמותת "צ''יימס ישראל" המעניקה שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים.
איפה? תל אביב
מה מחפשים? העמותה מפעילה מועדונית לילדים בעלי פיגור שכלי (בגילאי 6-21) בבית הספר "הצורי". למועדונית דרושים מתנדבים להעברת חוגים/סדנאות לילדים בעלי פיגור שכלי. ההתנדבות כוללת: העברת חוגים/סדנאות בתחומים שונים, כמו: ספורט (בייסבול, כדורסל, כדורגל), אומנות, גינון וכן הלאה. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 12:00-16:00, למשך שעה וחצי, בתאריכים 1.7 עד ה15.8. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: למירב במייל merav.shapira@chimesisrael.org.il

אזור הדרום:

מי? עמותת כלבים בשירות אנשים (כב"א) עוסקת בהצלת כלבים מהסגרים וממשיך באילופם וחשיפתם לבני אדם ובעליי חיים אחרים.
איפה? בית עזרא (סמוך לאשדוד)
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לשהות וטיפול בכלבי הכלבייה. ההתנדבות כוללת: טיול עם הכלבים, ניקיון וסידור המקום בו הם נמצאים, מתן תשומת לב ומשחק איתם. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 9:00-14:00 ובעיקר ביום שישי בין 10:00-14:00 ההתחייבות לפרויקט הינה חד פעמית.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: לשיר במייל dogs4people@gmail.com

מי? "מעברים נגב צפוני" הינו מרכז תעסוקה קהילתי למגזר הכפרי-קיבוצים ומושבים, מסייעים בנושאי תעסוקה ופרנסה ברמה הפרטנית, ברמה הקהילתית וברמה האזורית.
איפה? שער הנגב (סמוך לשדרות)
מה מחפשים?  דרושים מתנדבים לסיוע משרדי. ההתנדבות כוללת מענה טלפוני, הקלדת נתונים והדפסות. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 8:00-16:00. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: למירי במייל m.misrad@sng.org.il

מי? ויצו הנה עמותה שפועלת למען שיוויון זכויות וצמצום פערים בחברה, עוזרת לקהילה בתחומים שונים ומגוונים.
איפה? ק.מלאכי
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לסיוע בביגודית. ההתנדבות כוללת: עזרה במכירה של ביגוד יד שנייה, סידור הבגדים, קיפול הבגדים ועוד. ניתן להגיע בימים א-ה, בין השעות 9:00-13:00. אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: לבנה במייל levanashid@gmail.con

מי? ויצו הנה עמותה שפועלת למען שיוויון זכויות וצמצום פערים בחברה, עוזרת לקהילה בתחומים שונים ומגוונים.
איפה? אשדוד
מה מחפשים? אחד ממתקני העמותה הינו מעון רב תכליתי שמשרת ילדים במעון המגיעים ממשפחות קשות יום. הילדים בגילאים חצי שנה עד 6. דרושים מתנדבים לליווי וסיוע במעון, ההתנדבות כוללת לשחק עם הילדים, לצייר איתם, לתת יחס חם לכל ילד ואפשרי גם להעביר הפעלה. ניתן להגיע בימים ראשון עד חמישי, בין השעות 8:00-19:00 או בימי שישי בין השעות 9:00-12:00. הפעילות יכולה להיות חד פעמית או מתמשכת, בתיאום מראש.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: לגלית במייל m30240@wizo.org

מי? מרכז יום השלום הינו מרכז יום המיועד למבקרים בני הגיל השלישי.
איפה? באר שבע
מה מחפשים?  למרכז דרושים מתנדבים להעברת הפעלות לקשישים. ההתנדבות כוללת העברת הפעלות בנושאים כגון: מוזיקה, משחקי חברה, אקטואליה, וכו. ההתנדבות מתקיימת בין הימים ראשון, שני, רביעי וחמישי בין השעות 10:00-12:00, למשך שעה וחצי לפחות, אין התחייבות לפרויקט.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: לנורית במייל nuiritr@matav.org.il

אזור הצפון:

מי? אשכול גני יובלים הינו מרכז רב תחומי לילדים עם לקויות מורכבות, האשכול מפתח את יכולות הילדים ומשפחותיהם להשתלבותם בחברה.
איפה? עפולה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לחונכות אישית לילדי החינוך המיוחד. ההתנדבות כוללת: סיוע לצוות הגן, לבלות עם ילד אחד על אחד, לשחק איתו בחצר ועוד. ההתנדבות מתקיימת מספר פעמים בשבוע, בימים א'-ה', בין השעות 08:00-15:00 והארכת יום בין 15:30-17:00, ניתן להגיע למשך שעתיים, באופן חד פעמי.
למי מתאים? 16+.
למי לפנות: לאורנה במייל ornadani@zahav.net.il

מי? מעון רמת טבריה פועל כקהילה ייחודית המספקת את כל צרכי הדיירים בתוך המעון
איפה? טבריה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לחונכות וליווי אישי. ההתנדבות כוללת מפגש שבועי בו המתנדב ישב עם אחד מהדיירים, ישמש לו אוזן קשבת, יעזור לו מבחינה לימודית, ייצא לטייל איתו בחצר ועוד. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה, בין השעות 14:00-18:00. ההתנדבות לפרוייקט הנה למס' חודשים.
למי מתאים? 16+.
למי לפנות: לבתיה במייל batya@maonrt.net

מי? עמותת ויצו הוקמה מתוך מטרה לספק את צורכיהן של נשים וילדים בארץ ישראל.
איפה? ק. שמונה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לעזרה במכירת בגדים. ההתנדבות כוללת עזרה במכירת הבגדים במחיר סמלי, ארגון המקום, סידור, ומיון. ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 10:00-12:30. יש התחייבות לפרויקט למספר חודשים.
למי מתאים? 16+.
למי לפנות: לאה במייל leame@walla.co.il

מי? "גן הילד" הוא מקום ייחודי הנותן מענה חברתי חוויתי לילדים, נוער, מתבגרים ובוגרים בגילאים 6-30 בעלי צרכים מיוחדים, הסובלים מפיגור שכלי, אוטיזם, ומתקשים בהתנהגות ובהסתגלות חברתית.
איפה? חיפה
מה מחפשים? לגן הילד דרושים מתנדבים לסיוע לילדים, נוער ובוגרים עם צרכים מיוחדים בזמן הפעלה. ההתנדבות כוללת: הגעה לגן וישיבה עם ילדים וסיוע בפעילות המועברת להם בנושאים כגון: יצירה, משחק ריקודים וכדומה. המתנדב לא מעביר את הפעילות אלא מצטרף למערך שהמקום מפעיל ומסייע לילדים תוך כדי הפעילות. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 14:30-18:30, פעם בשבוע או פעמיים בחודש, ההתחייבות היא למשך חצי שנה.
למי מתאים? 15+.
למי לפנות: לניצן במייל nitzan.ganhayeled@gmail.com

אזור השרון:

מי? מרכז יום הינו שירות קהילתי במסגרת טיפולית חברתית המופעל ע"י צוות רב מקצועי ומספק מגוון רחב של שירותים ופעילויות לקשישים.
איפה? פרדס חנה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים להדרכת מחשבים לקשישים. ההתנדבות כוללת הסברה לקשיש איך משתמשים במחשב, איך מפעילים את האינטרנט וכדומה. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ה בין השעות 9:00-12:30, למשך שעה. אין התחייבות לפרויקט אבל עדיפות לארוך טווח.
למי מתאים? 16+.
למי לפנות: לבינה במייל merkaz-yom@bezeqint.net

מי? מעון נכים נתניה הוקם עבור אנשים בוגרים, נכים פיזית אך בריאים בשכלם.
איפה? נתניה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים להעברת הרצאה/ הפעלה. ההתנדבות כוללת העברת הרצאה בנושאים: פוליטיקה, מזרח תיכון וכו', או העברת הפעלה בתחום מוזיקה, אומנות, ספורט, משחק, שירה בציבור ועוד. ההתנדבות מתקיימת בימים א'-ה', בין השעות 09:30-12:00 או 16:30-21:00, למשך שעה. אין התחייבות לפרויקט.
מי מתאים? 14+.
למי לפנות: לאדם במייל baadam@gmail.com

מי? "ויצו" הינה חברה ציוניות-הומניסטית שמהווה גם רשת מסגרות ארצית לגיל הרך.
איפה? רמת השרון
מה מחפשים?  למעון מרדכי דרושים מתנדבים להעברת הפעלה לילדים בגילאי שנתיים עד שלוש. ההתנדבות כוללת העברת הפעלה בתחומים שונים כגון: הקראת סיפור, תנועה, מוסיקה. ההתנדבות מתקיימת בימים א-ו בין השעות 8:00-11:30 למשך מינימום שעה. ניתן להגיע באופן חד פעמי.
מי מתאים? 14+.
למי לפנות: למירב במייל m32840@wizo.org

מי? עמותת "חסדי שמואל הנביא" פועלת למען משפחות נזקקות וקשות יום בקהילה אשר נקלעו אל מעגל העוני.
איפה? הרצליה
מה מחפשים? דרושים מתנדבים לאריזות מזון לנזקקים. ההתנדבות מתקיימת בימי רביעי וחמישי, בין השעות 16:00-19:00. ניתן להגיע לשעה ומעלה. אין התחייבות לפרויקט.
מי מתאים? 14+.
למי לפנות: לשחר בטלפון 3203833–052